Adam Kowalski zvítězil ve světovém finále Easykart

18.října 2016 9:14

Desetiletý motokárista Adam Kowalski, žák páté třídy základní školy v Polánce nad Odrou, završil uplynulý víkend v italském Castellettu svojí letošní velice vydařenou sezonu. Na horké italské půdě a v konkurenci závodníků ze čtrnácti zemí zvítězil v kategorii Easykart 60, dlouhých 12 let poté, co ve stejné třídě v Itálii triumfoval Jan Midrla. 

 

Díky svému otci Robertovi se Adam Kowalski s volantem motokáry seznámil již ve čtyřech letech. Závodit začal v roce 2012 ve třídě Easykart 50, kde získal nezbytné zkušenosti do dalších let. V roce 2015 vyhrál v hodnocení jezdců do devíti let třídy Easykart 60 a získal tak vstupenku pro světové finále 2016.

 

Na Easykart Grand finals 2016 odjížděl Adam Kowalski jako čerstvý vítěz domácího šampionátu „šedesátek“ a vítěz Moravského poháru. Ve svém prvním velkém mezinárodním závodě se konkurence nezalekl a již v kvalifikaci se osmým místem prosadil mezi špičku své kategorie. V kvalifikačních jízdách pak mezi dvaačtyřiceti soupeři vybojoval pro finále start z první řady vedle Lorenza Patreseho, syna bývalého pilota Formule 1. Po startu finálové jízdy se Adam propadl na čtvrté místo, bezchybnou jízdou se  ale dokázal vrátit zpět do čela a senzačně zvítězil. 

 

Česká výprava byla po domácích Italech druhá nejpočetnější a úspěch české motokárové školy Easykart zdůraznili ještě třetími místy Josef Knopp (Easy 60) a Tereza Bábíčková (Easy 100). Máme talentované a šikovné děti a ve světě motorsportu s námi musí do budoucna počítat.

 

Záznam z finálových jízd najdete ZDE

 

Zdroj: motokary.cz

 

Autor: Josef Kališ

 

 

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí