Autorizovaný autoservis - fakta a výhody

14.ledna 2018 10:47

Otázka “kam dát auto do servisu?” znamená žonglovat se třemi míčky: Cena, Kvalita a Záruka. Kolem těchto pojmů panuje spousta představ a názorů a je na místě udělat si v nich pořádek. My vám ukážeme, proč si myslíme, že je lepší volit servis autorizovaný.

 

Není celá pravda, že servisy se dělí na „levné neautorizované” a „drahé autorizované”. I neautorizované servisy jsou schopny říct si o tučnou částku, ovšem na rozdíl od servisů autorizovaných neposkytují záruku kvality. Jedná se tedy o sázku do loterie. Navíc, za stejnou cenu se u různých servisů dočkáte různé kvality služeb. Pokud nám jde tedy o jistotu, je lepší volit servis autorizovaný.

 

Tip: Pořiďte si ojeté vozy škoda plus od autorizovaného prodejce a předejte tím zbytečným nepříjemnostem. 

 

Hlavní výhody autorizovaného servisu jsou:

 

1. Záruka – záruka na provedené opravy a patentované díly výrobce je hlavní důvod, proč volit autorizovaný servis. Pojistíte se tím před finanční a časovou ztrátou, která může nastat kvůli důvodu č. 2:

 

2. Profesionalita – autorizované servisy přijímají pracovníky, kteří jsou zkušení a odborní. U neautorizovaných možná svěříte své drahé auto někomu, kdo zrovna vyšel ze školy... Ne že by to muselo být nutně špatně, ale profesionalita je profesionalita.

 

3. Úspěšnost oprav - společnost Dekra provedla nezávislý průzkum, ve kterém autorizované servisy našly a opravily 97 % závad na automobilu, kdežto nezávislé servisy dosáhly pouze 43 %. Bohužel se jedná o obecný trend.

 

4. Přístup k zákazníkovi – servis se řídí tím, co vy chcete. Je opraveno a vyměněno pouze to, co opraveno a vyměněno má být, je použit kvalitní olej, apod. Nestane se vám, že byste pak zírali na položky na faktuře, které se tam “zázrakem objevily”.

 

5. Rychlost – opravy bývají až 3x rychlejší než u servisu bez autorizace.

 

6. Následná prodejnost auta - cenu vašeho auta se při případném prodeji zvyšuje využíváním autorizovaného servisu.

 

Za velký zápor autorizovaných servisů se považuje jejich cena. Nicméně zde se dostáváme k otázce, zda zvolit jistotu nebo risknout – ve výsledku levnější může být dražší. Jsou smutné případy, kdy vám vrátí auto v horším stavu, než ve kterém jste jej podali. Ano, obecně platí, že autorizované servisy jsou dražší, avšak zato často nabízejí zvýhodnění a bonusy pro klienty, kteří svůj vůz svěří právě do jejich péče (čímž si zajistíte i důkladný záznam historie oprav vozidla). Takto za lepší cenu dostanete kupříkladu to, co Volkswagen nabízí na svých stránkách.

 

Dozvíte se, že:

 

- Stanovuje celoplošné normy pro svoje servisy, o jejichž dodržování se stará propojený interní systém. 

- Vše je diskutováno se zákazníkem (zdarma) a ten musí souhlasit se vším, co se bude na voze měnit – nestane se tudíž, že by proběhla výměna bez jeho vědomí. 

- Také ví předem zcela přesně, kolik bude platit – určené normy to jistí.

- Na dobu opravy vám poskytnou náhradní vůz.

 

Ať už navštívíte jakýkoliv servis volkswagen, nemusíte mít obavy z neférového nebo neprůhledného jednání.

 

To ovšem není všechno. Autorizované servisy se nad těmi nezávislými obecně tyčí v těchto oblastech:

 

- Proškolení personálu

- Vzhled autoservisu

- Oprava nového vozidla (pokud je vaše auto nové, rozhodně zvolte autorizovaný servis)

- Kompatibilita dílů

 

Silné stránky autorizovaných servisů jsou tedy garance, profesionalita, kvalita, rychlost. Stojíme tak jako často před rozhodnutím, zda riskovat nižší náklady za cenu kvality nebo zvolit investici do jistoty… Jak moc si ceníte svého čtyřkolého pomocníka?

 

Zdroj: Number One Digital s.r.o.

 

 

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí