Double sleeper! BMW M5, které je na prodej, byl vyměněn šestiválec za V12 od sourozence

05.července 2016 19:12

O značce BMW se říká, že vyrábí automobily tak, aby v motorovém prostoru zůstal volný prostor pro případnou záměnu pohonné jednotky (například ze šestiválce na osmiválec). Důkazem je toho i oblíbené BMW M5, generace E34, která je momentálně na prodej, ale není úplně v sériovém stavu.

 

Nejsilnějším motorem u BMW řady 5 (E34) byl 3,8litrový řadový šestiválec o výkonu 335 koní, který byl umístěn v útrobách evropské M5. Ovšem to zřejmě nestačilo jednomu majiteli zmíněného výkonného BMW, neboť ho upravil k obrazu svému pomocí výměny motoru. Zmíněný šestiválec byl odbornou firmou vyjmut a následně nahrazen 5,6litrovým dvanáctiválcem (kód motoru S70B65) s výkonem 450 koní a má najeto 79 823 mil.

 

Pokud se vyznáte v motorech mnichovské automobilky, zajisté Vám došlo, že výše jmenovaný dvanáctiválec se dával do raritního BMW 850 CSi – těch se vyrobilo pouze 1510 kusů. Navíc stejný agregát, avšak se čtyřmi ventily na válec a variabilním časováním ventilů, byl montován do McLarenu F1 pod kódem motoru S70/2. S motorem v prodávané M5 spolupracuje šestistupňový manuál Getrag 560G se zkráceným dráhami řazení. Pod koly vpředu se ukrývají dvoudílné brzdové kotouče o průměru 355 mm a čtyřpístkové hliníkové třmeny a vzadu jsou zase odvětrávané 328mm kotouče se čtyřpítskovými hliníkovými třmeny.

 

Dokonce nadupané BMW M5 (E34) má také nerezový výfuk Eisenman, samosvorný diferenciál Quaife a mnoho dalších vylepšení. Majitel uvádí v inzerátu, že automobil je plně pojízdný a v bezvadném technickém stavu. Není divu, jelikož veškeré díly jsou buď nové, nebo byly vyměněny. A za kolik se vlastně prodává? V inzerátu je uvedena cena 16 500 dolarů (v přepočtu asi 400 tisíc korun).

 

INZERÁT ZDE!

 

Zdroj: carscoops.com

 

Autor: Jiří Diviš

 

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí