Podzimní rally 2013

20.listopadu 2013 14:27

V sobotu  17.11.2013 se na na CZECHRINGU v Hradci Králové konalo pod záštitou RTC Chrudim podzimní rally za účasti 38 posádek s  různými značkami závodních i sériových vozů. Posádky z různých konců republiky, s rozdílnou kubaturou motorů, značek a výkonů s jedinou láskou, která všechny dokáže spojit – autosport, zdravé a bezpečné soupeření a zdravý boj o poháry vítězů.

 


Všichni bedlivě sledovali předpovědi počasí, protože podzimní počasí je velmi nejisté a předpovědi počasí slibovali dešťové přeháňky a nízké teploty  Naštěstí předpovědi se zcela nesplnili i když sychravé počasí trápilo zejména členy týmů, pořadatelů a fotografů.


 
Organizátoři z RTC Chrudim operativně ke zvýšení bezpečnosti soutěžících bedlivě sledovali stav tratě tak, aby v průběhu závodů byla zajištěna co největší bezpečnost soutěžících.
           

 

Po provedených seznamovacích jízdách s tratí bylo pod vedením zkušeného organizačního týmu z RTC Chrudim pana Martina Kučery a Miroslavy Stibalové provedeny administrativní a  technické přejímky vozidel a provedeno to nejzákladnější- poučení a rozprava ředitele závodu Martina Kučery k posádkám zejména se zdůrazněním na bezpečnost jezdců a diváků, ale také na bezpečnost a dodržování pravidel v depu.
 

 

Výbornou organizací v průběhu závodů nedošlo již tradičně k žádným nehodám a zraněním a drobná poškození plechů byly spíše znamením náročnosti soutěže, která mnohým nezasvěceným divákům může připadat velmi jednoduchá.

Osobně oceňuji nasazení lidí jako organizátorů podobných podniků, kteří bez ohledu na svůj volný čas dokáží pro řadu automobilových nadšenců zorganizovat i finančně dostupné závody. Zejména si zaslouží  ocenění při pořádání závodů zejména v dnešní složité době nejen z hlediska ekonomické krize, ale také důsledků negativní kampaně ne vždy objektivních médií k rally a automobilovým závodům jako takovým. Myslím si, že si zaslouží ocenění i řada posádek, které do svých závodních vozů dávají každou ušetřenou korunu a každou volnou chvíli.

 
Zejména u mladší generace je nutné ocenit to, že tento koníček je mnohem lepší, než vysedávání na lavičkách, v restauracích a životu bez jakéhokoliv zájmu. Jejich nasazení a umění řízení vozidel na závodních tratích mě přesvědčují, že mnohdy neoprávněné nazývání této skupiny jezdců názvem „ amatéři „ je nesprávné a neodpovídající jejich dovednostem..

 

Ono totiž závodnické srdce neřeší, zda má či nemá jezdec licenci či nikoliv, nadání a závodní srdce není zaručeno jenom tím, že jsem či nejsem vybaven licencí. Možná by jsme jezdci s licencemi mohli u těchto „ amatérů „ hledat to, co se nám v profesionálních  závodech vytrácí – přátelství. Místo toho mnohdy nahrazováno závistí, namyšleností a arogancí.

 

 

Autor: Pavel Vrba

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí