REPORTÁŽ: Sprintování s Eliškou vol.V

07.května 2017 11:12

Prodloužený víkend byl doslova nadupaný motoristickými akcemi. Kousek od Plzně se letos pořádal už pátý ročník Sprintování s Eliškou. A protože bylo krásně, na letišti při téhle akci jsem nemohla chybět. Přečtěte si, jak se v Plzni umí užívat víkendy.

 

I přesto, že velmi často slýchávám, jak party typu "Tuning Plzeň" jen ničí auta a neumí pořádně žádné auto upravit/vytunit  (většinou je to typické pomlouvání v jedné tlupě :-)), jedno všichni máme společné - lásku k autům. Proto si myslím, že Plzeň je pro "motornadšence" výborný místo k bydlení :-).

 

Jedna z akcí, která umí stmelit všechny "party" do kupy, je bezpochyb Sprintování s Eliškou. Letošní sobotní den na letišti ve Lhotě u Plzně byl již pátým ročníkem a osobně musím říct, že jsem na Elišku, organizátorku, moc pyšná. A nejen kvůli tomu, že je to moje kamarádka :-). Akce byla letos posunuta zase o velký kus výše, a tak si myslím, že si tuto akci užilo mnoho lidí. 

 

Novinkou byla letos perfektně zvládnutá časomíra, která o hodně zjednodušila a zrychlila průběh samotných sprintů. Také bylo super moderování profíkem Vláďou Jarošem z rádia Kiss Proton. A když měl někdo chut, mohl si vyzkoušet i super simulátor.

 

Hlavním programem byl ale samozřejmě sprinty aut rozdělených do jednotlivých kategorií. Každý měl tři rozjezdy, nejrychlejší čas vyhrával. Jako výhra byl připravený pohár nebo třeba poukázka na myčku myje.to. A věřte mi, že bylo na co koukat :-). No, sami se podívejte na galerii fotek, videosestřih z akce nebo onboard vítěze kategorie C (Honda S2000-Martin Hůrka).

 

KATEGORIE:

 

A: Benzín do 1400 ccm včetně 

B: Benzín 1400 - 1600 ccm

C: Benzín 1601-2000 ccm

D: Diesel do 2000 ccm

E: Benzín 2001-2500 ccm

F: Diesel 2001-3000 ccm

G: Benzín 2501-4000 ccm

H: Diesel nad 3001 ccm

I: Benzín nad 4000 ccm

 

Myslím, že si každý užil sprintovací den po svém, at už sluněním se, okukováním leštěnek, závoděním nebo tlacháním s milionem známých. Já bych tímto shrnutím soboty chtěla taky moc poděkovat Elišce za to, že na pořádání nekašle a naopak akci posouvá pořád dál.

 

Autor: Klára Brázdová

 

FotografieJosef Němec

 

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí