Valča, jsi mi drahá jako neplacené volno

12.července 2018 9:59

Drsná, ale krásná Valča se na přelomu června a července stala dějištěm dalšího ze závodů MČR v Offroad Trialu 2018. Tentokrát šlo už o čtvrtý závod letošní sezóny a zároveň o závod společný, tedy měření sil posádek z České a Slovenské republiky. 

 

Náročné tratě, tvrdý sport

Slovenští organizátoři se svého úkolu zhostili na výtečnou a připravili krásnou, zajímavou a velmi náročnou sestavu tratí, kde si leckterá posádka sáhla až na pomyslné dno svých sil. Offroad je prostě tvrdý sport a když se k tomu přidá ještě pořádný nářez v podobě větší traťové náročnosti, je opravdu na co se dívat. O tom by mohl ostatně vyprávět náš kameraman Jirka Doležal, který vždy vše vidí tzv. z první ruky a mnohdy se přímo dotýká samotných závodníků. Důkazem jsou jeho videa na oficiálním facebookovém účtu republikového šampionátu, kde se můžete podívat na zatím všechny závody letošního ročníku (facebook.com/offroadtrialmcr/videos).

 

Diváci nevěřícně kroutili hlavami

Ale zpět k soutěži. Celkem se do závodu přihlásilo 42 posádek z České a Slovenské republiky a také z Maďarska. Po celé dva soutěžní dny bylo vidět opravdu enormní nasazení všech zúčastněných, mnoho vypjatých a kolizních situací a hlavně, neuvěřitelné sjezdy, podjezdy, výjezdy a nadjezdy, které absolutně popírají gravitaci. A když se něco nepovedlo (občas někdo skončil na střeše), napravil to naviják nebo prostá lidská síla. Diváci, kteří se pohybovali podél trati, mnohdy nevěřícně kroutili hlavami a rozhodně nelitovali toho, že se na závody přišli podívat. Trať nabídla velkou pestrost, od klasické travičky a suchých úseků až po absolutní hardcore – tedy vodu, bahno, štěrk… Prostě, pastva pro offroadové oči. 

 

Závody si pochvaloval i Tomáš Kratochvíl

Do závodů tentokrát zasáhl jako jezdec i organizátor českého šampionátu Tomáš Kratochvíl, který byl přímo nadšený prostorem, kde se závod konal. Důvodem k Tomášově radosti byla také příjemná atmosférou, která, co si budeme povídat, za všech okolností dokresluje celkový dojem z akce. A pravdou je, že za celou dobu jsme z úst startujících ani diváků neslyšeli ani jednu výtku.  

 

Výkony hodné ocenění

A jak to celé dopadlo? Takže pěkně popořadě. Třída Originál se stala kořistí Jana Krampery se spolujezdkyní Lenkou Houdkovou na stroji Mercedes. Rozhodně více než standard předvedl v kategorii Standard Jiří Kobylka se svým Suzuki Samurai, Modified okupují Michal Slezák a Luboš Slezák, kteří sedlají také Samuraie. Promodified bere z Valči Robert Kral na VV Jeep, Prototyp ovládl Radek Karas(Mishka), ve třídě Soft vyhrála dvojice Josef Tóth, Marek Tóth(Suzuki Samurai) a Softspeciál je v rukou dvojice Jakub Glas, Lukáš Havlík(Toyota LJ70).Kompletní výsledky čtvrtého závodu MČR v Offroad trialu naleznete na webu www.offroadtrial.cz. Nezapomeňte, že další závod se jede 8.-9. září 2018 v Bělé pod Bezdězem v místním Adventure Parku.   

 

 

Autor: Petr BÜRGER

 

Foto: Tomáš Kratochvíl, Peter Heczko

 

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí