Projekt motorsvět

Snad každý z nás za život řeší něco, co se týká motorismu. Chodíme do autoškoly, kupujeme a prodáváme vozidla, musíme je servisovat. V sekci nazvané příznačně Projekt MotorSvět se Vám pokusím přiblížit okolnosti vzniku tohoto automobilového portálu.

 

Sama vzpomínám na první chvíle, kdy jsem se ve vozidle na polní cestě posadila otci na klín a "řídila" automobil. Poté přišla na řadu první motokára a silný vztah k motorismu byl na světě.

 

Během studia střední školy jsem popravdě nesnila o  práci servisní techničky v autosalonu, ale již tehdy jsem víkendy trávila v dílně, nebo na závodech. Přesto pro vlastní jistotu i klid rodičů, mé kroky směřovaly za studiem sociální pedagogiky.

 

S myšlenkou automobilového portálu jsem si pohrávala již s nástupem na zmiňovanou pozici servisní techničky v roce 2011. Doména www.MotorSvět.cz i www.MotorSvet.sk jsou v parkování od května 2012. Na samotnou realizaci se však dostalo až s rokem 2013.

 

V rozhodování o tvůrci webu padlo rozhodnutí na základě kladných referencí na NetBroading a grafika Ondřeje Čechuru, který vdechnul portálu život. Právě jemu vděčím za celou řadu inovativních nápadů.

 

Partneři projektu

 

Stejně jako celá řada jiných projektů, se ani MotorSvět neobešel bez firem a lidí, kteři mu podali pomocnou ruku. Plně si uvědomuji, že není snadné dát důvěru nečemu, co není časem prověřené. Přesto se však celá řada z nich k tomuto kroku odhodlala. Souhrn všech partnerů naleznete ve zvláštní sekci, která je věnována pouze jim.

 

Poděkování patří partnerům: Auto Esa, oleje Mogul, prověřování VIN Cebia, pojištění pokut Pomáháme-chráníme, portál Auto-auta.cz, Tym-motorsportu.

 

Zvláštní poděkování patří dvěma významným partnerům: ÚAMK za poskytnutí dopravních informací a společnosti Teas a.s. software pro motoristy.

 

Poslání portálu MotorSvět.cz

 

Portál povstal z původního nápadu fans webu pro velmi úzkou skupinu lidí. Za to, že jsme dnes tam, kde jsme, vděčím mnoha lidem. Stránky z původního skromného počinu aspirují na jeden z nejkomplexnějších autoportálů.

 

MotorSvět by se rád stal užitečným průvodcem i nástrojem pro všechny, kteří se vydavají na silnice. Na jedné straně stát za konečným zákazníkem, na druhé podporovat prodej nových vozů.  Zastáváme osobní přístup ke všem čtenářům. V rámci možností chceme včasně pokrývat všechny jejich dotazy i nápady ke zlepšení.

 

Budoucí vize

 

Již na začátku si chceme klást další cíle. Po zkušebním provozu a navázání větších obchodních vazeb, rozhodně nechceme zahálet. Již nyní připravujeme mobilní provedení portál MotorSvět. V roce 2015 bychom se rozrostli i za hranice ČR na Slovensko s portálem MotorSvět.sk

 

Za redakci portálu MotorSvět autorka projektu Bc. Veronika Vošická Buráňová

 

Nejbližší akce

Zobrazit všechny akce

Odběr novinek

Reklama | Kontaktujte nás | Partneři projektu | Obchodní podmínky | Ceník inzerce

© Copyright 2013 - 2015 MotorSvět CZ, všechna práva vyhrazena N.O.S.
Facebook Twitter Nahlásit chybu Oblíbené Fotogalerie Kalendář akcí