image

Vítejte na stránkách největší charitativní motoristické akce na Vysočině!

9. 9. 2023

Srdečně Vás zveme na návštěvu již třetího ročníku charitativního festivalu dopravní prevence BESIP a motorismu, který se vyrábí 9. 9. 2023 v areálu Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod. 
Opět jsme se rozhodli navázat skvělým programem, který se stane oslavou všech motoristů. 

Těšíme se na Vaši účast Veronika Vošická Buráňová a Radek      
Pavlíček    
 pozn. aktuálně probíhají práce na stránkách, děkujeme za pochopení

image

Policie ČR - náš hlavní spolupořadatel!

Policie ČR s námi byla od prvního ročníku festivalu.
BESIP a PČR jsou totiž důležití partneři na poli dopravní výchovy a prevence. Společně pořádáme v našem kraji desítky preventivních akcí. Jsme velmi rádi, že iv roce 2023 se podaří rozšířit prezentaci techniky právě na našem festivalu. Na MotorSvětu totiž bude jedinečná příležitost poznat práci policistů a policistů osobně! Připravujeme pro Vás i několik simulací dopravních nehod se zásahem složek IZS. 

image

MotorSvět - příběh nadšenců ...

MotorSvět na svém samotném počátku rozhodně neměl ambice pořádat jednu z největších motoristických akcí na Vysočině. Název se urodil v hlavě jedné bláznivé holky, která od útlého věku chodila s tátou do dílny. V roce 2013 projekt zaznamenal první úspěch v soutěži Rozjezdy roku od společnosti T:Mobile. Tehdy se však věnovali motoristické novinařině, inzerci a článkům o bezpečnosti provozu. V této době mu do cesty přišel i Jirka Diviš - takový táta projektu, kluk s velkým srdíčkem, bez kterého by stránky nikdy neměly takovou návštěvnost. Dodnes mu za jeho práci patří velký dík.

 Kdo však někdy provozoval stránky, ten ví, že za každým článkem i galerií je obrovský kus práce. Po velmi špatných zkušenostech s prvním dodavatelem webu nastal útlum, ale dodnes jsou všechny napsané články v záloze, kdyby opět došlo na obnovení redaktorské činnosti. V posledních letech však zápůjčky "novinářských" aut, nekonečné množství najetých kilometrů i stovek fotografií vzali za své. Veronice (autorce projektu) se postupem let narodily dvě děti a život začal být o prioritách nejvíc, co kdy byl.

image

"Vše má svůj správný čas..."

Samozřejmě občas přišel čas na bilancování a kladení řečnických otázek. Zda šlo něco dělat lépe, posouvat jiným směrem, dostat z inzerce víc ... Na druhou stranu zpětně je nutno říct, že počáteční redaktorské aktivity MotorSvěta otevřely mnohé, velmi zajímavé dveře. Z prvního rozhovoru pro tehdejší Český rozhlas Region, dnes ČR Vysočina, se zrodil pořad MotorSvět pro posluchače rádia. Bez webu by nebyla spolupráce s BESIPem, Týmem silniční bezpečnosti, Bezpečnými cestami a vlastně i samotné působení autorky stránek na pozici krajského koordinátora BESIPu. K nejzásadnějším však patřil rozvoj moderátorského portfolia se zaměřením na motoristické akce.

Nejkratší šortky na světě ... 

Tři roky od spuštění webu přišel další osudový moment pro pořádání našeho festivalu. Nastal úplně mimo Kraj Vysočina, konkrétně na Rallye Show v Hradci Králové. Moderátorka akce Veronika (ta naše) se zde potkala s Františkem Fialou z pořadu Autosalon TV Prima, ale hlavně při úvodním sběru moderátorských dat nejprve uviděla krásnou Lancii Betu Montecarlo a hned vedle jejího majitele Radka Pavlíčka. Slovo dalo slovo, za pár minut už se moderovalo přímo ze závodního auta. V roce 2022 to tak bylo 6 let jedinečného motoristického přátelství a zážitků ze závodů. Společně usedli do kabiny závodního BMW 318 při Rallye Bohemia. Naopak staré "Betě" provětrali výfuk při Rallye Železné hory. 

image

„Člověk, který přichází s novou myšlenkou je blázen do té doby, než jeho myšlenka zvítězí.“  Mark Twain

Znáte to pořekadlo, že s jídlem roste chuť? Radek a Veronika dohromady znali spoustu lidí - některé z oblasti integrovaného záchranného systému, jiné z různých oblastí motorismu. V době, kdy spadla myšlenka prvního uspořádání výstavy, ještě vůbec nebylo jasno o jejím názvu. Když se však ukázalo, že na motoristické novině bude konec, bylo o názvu jasno. Jak jinak by se totiž měl jmenovat svátek všech motoristů, který v jeden den a na jednom místě dá dohromady veřejnost, BESIP, záchranáře, policisty a hasiče se závodníky, motorkáři a majitelé historických vozidel? 

Poslání    festivalu    je velmi jednoduché. Chceme ukazovat pozitivní stránky motorismu, zábavnou a poutavou formou informovat veřejnost o problematice bezpečnosti silničního provozu. Doslova a do písmene z celého srdce nám záleží na tom, abychom udržovali značku a odkaz BESIP v paměti dospělých i nové generace. Nikdy jsme nechtěli aspirovat na obrovskou akci, která bude na dálku dýchat komercí. Závodníci i veteráni jezdí na akci bez nároku na honorář, chtějí podpořit dobrou věc. Díky naprosto unikátní spolupráci nás podporuje Policie ČR, drážní hasiči z Havlíčkova Brodu, Vojenská policie, HZS, Kraj Vysočina, Město Havlíčkův Brod a MA21 a mnoho dalších lidí. Naše akce zahajuje Evropský týden mobility, zároveň je však součástí programu ve dnech evropského kulturního dědictví. Každé dva roky nás nemine nepříjemná povinnost - sehnat nějaké drobné finanční dary, abychom náklady akce pokryli. Na konci však nesmí zůstat nula, ale plusová hodnota - za vybrané dobrovolné vstupné, které poskytujeme na charitativní účely. 

Poděkování     patří všem, kteří nám od prvního ročníku věřili. Bez podané ruky vedení Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, by se však akce nikdy nekonala.
Chcete tento příběh psát pro další roky po boku dvou bláznů? Můžeme Vám slíbit, že rozhodně nezbohatnete. V den akce budete sledovat večer i nohy na stole. Odměnou je však skvělý pocit z toho, že děláte něco pro ostatní. Hledáme dobrovolníky na pomoc se zajištěním akce, hledáme vystavovatele automobilů i motorek. Budeme rádi za každou korunu, kterou nám někdo daruje.

BESIP - PROTOŽE JDE O ŽIVOT!
Podpořte festival dopravní prevence... 

image

MotorSvět - festival dopravní prevence a motorismu je charitativní akce. Na místě nevybíráme vstupní, majitelé vystavovaných exponátů vždy přijíždějí na vlastní náklady a bez nároku na honorář. Sponzorské dary jsou tedy plně využity na samotnou organizaci akce a rozhodně nerozhazujeme. Pokud návštěvník nechtěj í, vstup neplatí, ale mohou do pokladniček vložit dobrovolný příspěvek, který jsme předchozí dva ročníky vždy věnovali na dobré účely. 

Pro rok 2023 jsme se rozhodli spojit síly s Dětskou dopravní nadací, která dlouhé roky pomáhá rodinám dětí, ve kterých nepřízní osudu zasáhla tragická dopravní nehoda.

image

+ 420 774 321 994 

festival@motorsvet.cz (zatím není aktivní) 

Vytvořeno ve službě  WEDOS WebSite